Wykwalifikowany księgowy na rynku pracy

W ciągu ostatnich lat na rynku mogliśmy obserwować dynamiczne zmiany które doprowadziły między innymi do tego, że współcześni przedsiębiorcy powiększają zespoły w swoich firmach w sposób znacznie bardziej świadomy. Niektóre rozwijające się przedsiębiorstwa stawiają przed swoimi pracownikami dużo wyższe wymagania, co z drugiej jednak strony przekłada się jednocześnie na wyższe zarobki.

W ostatnich latach zdaniem ekspertów znacznie wzrosło na przykład znaczenie osób pracujących na stanowiskach o profilu finansowo-księgowym, co jest zresztą najlepszym przykładem takich właśnie zmian. Ożywienie gospodarcze sprawiło, że wiele firm coraz chętniej powiększa zespoły zatrudnianych przez siebie ludzi. Z drugiej jednak strony pewien okres zapaści gospodarczej nauczył wielu przedsiębiorców wielu ważnych rzeczy i pokazał, na co muszą zwracać uwagę przy dobieraniu swoich pracowników. Obecnie stawia się przede wszystkim na ludzi zapewniających odpowiednie wsparcie, które znacznie może zmniejszyć ryzyko pogorszenia się sytuacji finansowej firmy i jednocześnie którzy będą w stanie zwiększyć ogólną efektywność przedsiębiorstwa. Wszystkie stanowiska o charakterze finansowo-księgowym mogą stanowić tutaj idealny przykład. Istnieje wiele czynników które nieustannie zwiększają zapotrzebowanie na pracowników dysponujących związanymi z tym kwalifikacjami; jest to między innymi stały rozwój sektora BPO/SSC. W sektorze tym nieustannie dokonywane są nowe inwestycje, przez co osoby wykwalifikowane i dobrze posługujące się różnymi językami obcymi mogą dosłownie przebierać wśród ofert pracy, co niewątpliwie stawia ich w bardzo dobrej sytuacji. Oczywiście, aby dojść do takiego poziomu trzeba spełnić wiele różnych wymagań, a pracodawcy potrafią być niestety pod tym względem dość wybredni. Często nie chodzi tutaj jedynie o samo posiadanie nawet najlepszych umiejętności; niezwykle ważna jest także zdolność do szerokiego spojrzenia na dany problem oraz wykonywane przez siebie zadanie. Dobry księgowy musi przede wszystkim bardzo dynamicznie podchodzić do wszystkich swoich obowiązków. Dziś nie jest to już jedynie zawód polegający na zajmowaniu się całymi stosami papierów, dokumentów oraz faktur. Obecnie księgowy to osoba z otwartym umysłem, szeroką wiedzą oraz znajomością wielu języków obcych. Jedynie takie cechy pozwalają mu na pełne zrozumienie finansów firmy i pokierowanie ich takim torem, aby przynosiły one jak największe korzyści. Z tego też powodu firmy działające w tym sektorze które chcą sprostać wyzwaniom rzucanym przez coraz to większą konkurencję stale poszukują ludzi posiadających szeroką wiedzę biznesową, które wykazują innowacyjne podejście do wielu problemów. Najbardziej szanowani są ludzie posiadający zarówno wiedzę merytoryczną jak i praktyczne doświadczenie.

Bardzo cenione jest również ukończenie studiów na odpowiednim, związanym z tym kierunku oraz posiadanie licznych dodatkowych certyfikatów świadczących o ukończonych kursach zawodowych. Wszystko to sprawia, że praca we współczesnej księgowości nie jest wcale prosta – zadanie to może być bardzo wymagające, ale jednocześnie ma do zaoferowania naprawdę wiele rzeczy. Dobry księgowy w dużej firmie zarabia nawet około 10 tysięcy złotych miesięcznie, zaś pensje dyrektorów finansowych wynoszą nierzadko 25 tysięcy złotych. Tak duże pensje pokazują jednocześnie, że stanowiska te są bardzo odpowiedzialne i wymagające. Niemniej jednak na pewno nie jest to nudna praca, jak zwykło się powszechnie uważać, bowiem oprócz dużej pensji niesie ona ze sobą również sporą satysfakcję.

O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak wygląda zawód księgowego , jakie są technologie mobilne we współczesnej księgowości oraz wiele innych ciekawostek. Zapraszamy do czytania

Kontakt

kontakt@eurodoradca.pl

Galeria